Během dvou let si audiovizuální festival na vodě VLTAVA ŽIJE získal desetitisíce fanoušků. Navázat na předchozí ročníky a znovu symbolicky vdechnout život jedné z přírodních dominant jižních Čech chtějí organizátoři i letos. 3. ročník unikátního festivalu odstartuje v pátek 5. září v Českých Budějovicích. Za myšlenkou i celkovou realizací projektu VLTAVA ŽIJE stojí eventmarketingová agentura Ar4promotion, která působí v Č. Budějovicích již od roku 1998.

Jednoznačně nejatraktivnější částí programu je prostorová multimediální show, která začne cca ve 21. hod. Zatímco tématem prvního ročníku byl příběh jižních Čech, druhému vévodily živly (nejen ty audiovizuální, ale i přírodní, kdy těsně před konáním festivalu v regionu řádily povodně). Letos se Jihočeši mohou těšit na multimediální BOUŘI, jejíž součástí budou projekce do velkoplošných vodních stěn, prostorová laserová show, vodní fontány, videomapping, vzdušná akrobacie, Tesla show, scénická vystoupení a další. Zhruba čtyřicetiminutovou show uzavře výpravný ohňostroj komponovaný na hudbu. Koncept večerní show je navržen tak, aby ji mohli sledovat diváci z celého prostranství náplavky. Téměř celá se bude odehrávat nad hlavami přihlížejících. Návštěvníci budou mít příležitost vidět novou mobilní vodní stěnu, kterou agentura Art4promotion čerstvě uvedla do provozu. Obraz vodní stěny je až 50 metrů široký a 20 metrů vysoký. Při 100% výkonu by se projekční stěna na páteční show nevešla do místa, kde bude na náplavce instalována. Přestože technologická novinka nepojede na plný výkon, její obraz bude jedním z největších, jaké si můžete v současnosti vychutnat.

„Jedná se o projekt, který se produkčně připravuje celý rok a na samotném vzniku multimediální show se intenzivně pracuje více než 4 měsíce. Jde o technicky velmi náročný koncept, kdy je celý multimediální příběh připravován po vteřinách a v té nejvyšší náročnosti programování. Každá vteřina z celé 40minutové show má ve scénáři přidělen svůj obraz, akci, zvuk, multimediální nástroj. Jen na animacích, které jsou pro show velmi důležité, pracovalo několik měsíců 7 animátorů. Každý audiovizuální projekt se vždy snažíme posouvat obsahově i technicky o krok dál. Troufám si říct, že se nebojíme přicházet s novými nevyzkoušenými věcmi a zároveň se i učit a rozvíjet. Snad nám v tom dává za pravdu i mezinárodní ocenění, které jsme za loňský ročník VLTAVA ŽIJE obdrželi,“ říká jednatel Art4promotion Rudolf Střítecký, autor konceptu a režisér multimediální show.

„Počet lidí, kteří se podílí na realizaci tohoto projektu, přesahuje číslo 200. Samotná stavba multimediální show na místě Náplavky začíná již toto pondělí, úterý a středa se instaluje, ve čtvrtek pak zkouší. Samotná show vypukne v pátek kolem 21hodiny. Jedním ze základních stavebních kamenů celého multimediálního příběhu je hudba. Pomáhá nám vyprávět příběh a musí vtáhnout diváka do děje. Multimediální show nemá slova, vyjma úvodního prologu a o to je hudba důležitější pro vyznění příběhu. Věřím, že i po hudební stránce se mají návštěvníci na co těšit,“ doplňuje svého kolegu Lenka Střítecká z Art4promotion.

Hudebně zábavná část programu pro celou rodinu začíná v 15. hod. Na své si přijdou děti i dospělí. Čekají je skákací hrady, malování křídou, atraktivní soutěže, autodráha, projížďky v motorovém člunu na vodě atd. Chybět nebudou ani ukázky jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje. Své umění i techniku předvedou policisté, hasiči, vodní záchranná služba, kynologové, nebo záchranáři. Tradiční součástí festivalu je 3. Setkání jihočeských dětských domovů a pěstounských rodin. Děti z dětského domova Žíchovec si pro diváky připravily vlastní vystoupení. Zájemci si budou moci dokonce zakoupit keramické výrobky, které chovanci dětského domova vlastnoručně vyrobili.

V podvečer, zhruba od 16:30 hod., odstartuje několikahodinová šňůra koncertu. Nejprve na pódiu vystoupí budějovičtí METAL MODE v čele s charismatickým rockerem Markem Pavelkou, kterého fanoušci znají pod přezdívkou Marotha. Diváci se mohou těšit také na legendární kapelu OCEÁN. Na závěr koncertního bloku vystoupí další jihočeská kapela PUB ANIMALS. Po osmé hodině večerní Vltavu rození koncert filmové a scénické hudby v podání JIHOČESKÉ KOMORNÍ FILHARMONIE, dětského sboru CARMÍNA a sólistky – budějovické rodačky Jitky Charvátové.

Organizátoři festivalu mají pro fanoušky i partnery projektu potěšující zprávu. Loňská multimediální show VLTAVA ŽIJE „Živly“ získala prestižní mezinárodní ocenění ILDA ARTISTIC AWARDS. V konkurenci 160 show z celého světa udělila mezinárodní porota projektu VLTAVA ŽIJE ˇŽivly“ 1. Místo v kategorii Multimediální show. Slavnostní vyhlášení proběhne v listopadu v Las Vegas. „Je to obrovské ocenění naší práce. Těší nás, že agentura se zázemím v jižních Čechách dokázala uspět v celosvětové konkurenci. Velké díky patří všem partnerům, a to především společnosti ČEZ, dále celému realizačnímu týmu a také velké podpoře diváků.“ uzavírá Igor Mahal, specialista na komunikaci v Art4promotion.

Generální partnerem třetího ročníku audiovizuálního festivalu na vodě VLTAVA ŽIJE je Skupina ČEZ. Festival vznikl pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly a je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

„Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ podporuje řadu kulturních, společenských a sportovních projektů nejen v Českých Budějovicích, ale i v celých jižních Čechách. Festival „VLTAVA ŽIJE“ ale patří mezi ty skutečně výjimečné. Určitě je jednou z festivalových špiček nejen v jižních Čechách, ale přinejmenším v celé ČR a my jsme hrdí, že na takto unikátní show můžeme být generálními partnery. Spojuje nás s ním nejen Vltava, která poskytuje vodu našim elektrárnám, ale taky zájem na rozvoji společenského dění a podpory turistiky. Vzhledem k fantastickému počtu diváků, kteří dorazili na minulé ročníky, už zbývá pořadatelům a nám všem popřát hlavně přízeň počasí. Mimo jiné i proto, aby se největší bouře, kterou zažijeme, odehrávala jen v určeném čase, případně na filmovém plátně,“ říká Petr Šuleř, vedoucí Útvaru vnitřních a vnějších vztahů Jaderné elektrárny Temelín.

Skupina ČEZ přispívá, mimo jiné, do festivalu jak svou Energy zónou, kde si budou moci návštěvníci odpočinout a načerpat energii, tak charitativním Oranžovým kolem„Všichni, od návštěvníků až po samotné aktéry, si tak budou moci nejen zlehka zasportovat a zasoutěžit, třeba proti sobě, ale přispějí organizacím APLA a BAZALKA minutou šlapání, kterou přepočítáváme na peníze,“ uzavírá Petr Šuleř.