VLTAVA ŽIJE 2019 MAN ON THE MOON

By 25.9.2019Press

art4promotion  24.9.2018

TISKOVÁ ZPRÁVA ZE DNE 24. 9. 2019

ČESKÉ BUDĚJOVICE – multimedia show & celebration party

Zažijte jedinečnou multimediální párty a poleťte s námi na Měsíc. Startovací rampa pro Apollo 11, v podobě výpravné multimediální scény, už roste v areálu Výstaviště ČB. Areál Výstaviště se premiérově stává místem konání pro festival, je to ideální místo v centru města, které poskytuje festivalu zázemí a jedinečný prostor pro tvorbu outdoorové scény pro hlavní show programu MAN ON THE MOON. „Výstaviště České Budějovice, jako jeden z partnerů akce VLTAVA ŽIJE, tuto multimedia show podporuje a jsme rádi, že se koná u nás v areálu. Našim cílem je se nadále rozvíjet a posouvat a akce, jako je právě tato, na Výstaviště patří,“ říká předseda představenstva Výstaviště České Budějovice a.s. Mojmír Severin.

Vesmírně našlapaná show pod taktovkou showdesignera Rudolfa Stříteckého startuje v pátek 27. září. Inspirací pro letošní ročník je 50. výročí přistání člověka na Měsíci. Návštěvníci audiovizuálního festivalu VLTAVA ŽIJE budou mít jedinečnou možnost, vidět premiéru multimediální show MAN ON THE MOON, v produkci týmu art4promotion.

Letošní koncept vtáhne diváka mnohem více do dění. Stane se součástí tematické multimediální párty, jejímž vrcholem je ojedinělá show. Nebudou chybět nové originální scénické prvky, výpravná multimediální scéna, živé obrazy, holografická, světelná a laserová show, speciální pyroefekty, DJ Melvin Coxx, taneční performance a dechberoucí akrobatická vystoupení. Klasický ohňostroj, jak ho diváci znají z minulých ročníků, jsme do letošního konceptu akce nezařadili. 
Hlavní brána Výstaviště se otevře od 16 hodin, kdy bude připraven tematický doprovodný program, přednášky o vesmíru, rodinná zábava, stánky s občerstvením i hudební program. Těšit se můžete na Kiss party live i na jednu z nejlepších evropských party kapel, funk, soul a pop-rockovou cover kapelu, TRAM69.

„Celá show se skládá z multimediálních fragmentů. Je pojatá jako oslava, co člověk před 50 lety dokázal. Při přípravách show, když jdete v celém příběhu do hloubky, vám  dojde, jak obrovský kus práce a jak velký úspěch to pro člověka je, stanout na Měsíci a vrátit se bezpečně na Zemi. Málo kdo ví, že na celém projektu pracovalo na 400 tisíc lidí. Chceme diváka vtáhnout do děje a atmosféry. Na stavbu scény potřebujeme více než týden. Na Výstavišti již roste 30 metrů široká a 20 metrů vysoká multimediální scéna, která kombinuje různé projekční technologie a pro diváka se bude odhalovat postupně. Nejintenzivnějším zážitkem by měl být obraz startu rakety, který by měl diváka na okamžik přenést na floridský Cape Canaveral. “ Doplňuje showdesigner a režisér multimediální show Rudolf Střítecký.

Součástí festivalu je již tradiční Setkání dětských domovů, které proběhne v rámci festivalu v prostorách Výstaviště ČB, kde děti čeká spousta zábavy a společných zážitků. „Jedeme již po osmé a to nesmírně rádi. Děti se na „Vltavu“ vždycky moc těší. Je to pro ně den plný nových setkání a zážitků. A přiznám se, že to je velký zážitek i pro nás dospělé. I letos si vezeme keramiku, kterou jsme společně vyráběli a budeme ji prodávat. Děti si vylepší svůj rozpočet a navíc je to neskutečně baví. Vyrábět a pak i prodávat. Děti se těší na své kamarády z ostatních domovů, které vidí jen zřídka, vlastně většinu jen jednou do roka na „Vltavě“. řekl Josef Peiker, ředitel dětského domova v Žíchovci.

Festival bude probíhat i na dalším místě, kde bude hrát hlavní roli voda.

Vltava žije bude probíhat také u Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Přímo nad vodní hladinou rybníčku v parku u temelínského Infocentra vytvoří speciální vysokotlaké čerpadlo plátno o velikosti 240 metrů čtverečních. Půjde o uzavřený okruh, kdy se voda bude vracet zpět do rybníčku. Vlastní projekci pak zajistí projektor s vysokou svítivostí, aby dokázal nasvítit vodní stěnu. „Přibližně desetiminutová projekce se bude opakovat každých patnáct minut. Začíná se ve 20 hodin, hladina zámeckého rybníčka se uklidní ve 23:00. Součástí bude i noční prohlídka temelínského Infocentra. Vstup je zdarma a pro lidi z Týna nad Vltavou bude zajištěna bezplatná kyvadlová doprava,“ poznamenal Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín.

Skupina ČEZ je generálním partnerem festivalu a bez její podpory by festival nebylo možné konat.

Vstup na akci do areálu Výstaviště je pouze HLAVNÍ BRANOU z Husovy ulice. Vstup od Tesca je uzavřen a slouží pouze pro technické zajištění akce.

Děti do 15 let mají vstup na festival zcela ZDARMA. Osoby s průkazem ZTP + 1 osoba doprovod mají také vstup ZDARMA. Ostatní budou mít možnost si zakoupit před hlavní branou Výstaviště vstupenku, která jim umožní celodenní vstup na festival.
Vstupenky budou stát 150Kč a budou k dispozici na místě v předprodejních stáncích, před hlavní branou Výstaviště.

Záštitu nad akcí převzalo Americké velvyslanectví v Praze.
Generálním partnerem festivalu je Skupina ČEZ.
Akce vznikla za podpory Statutárního města České Budějovice a Jihočeského kraje.
Děkujeme!

Produkce: art4promotion
Showdesign a režie multimediální show: Rudolf Střítecký

Oficiální hashtag #manonthemoonshow #vltavazije
www.vltavazije.cz

Kontakt: Ing. Tereza Kávová Ph.D. office@art4promotion.com

Děkujeme všem partnerům festivalu za podporu a budeme se těšit na společnou cestu na Měsíc.