HUDEBNÍ LEGENDY OŽIVILY JIHOČESKOU METROPOLI

Tisková zpráva z 12.9.2017

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Devět lokací, dva dny emocí, téměř 300 organizátorů a více než padesát tisíc spokojených diváků. To vše nabídl 6. ročník audiovizuálního festivalu Vltava žije, letos s podtitulem „Hudební legendy“.

Letošní ročník projektu Vltava žije přinesl divákům celou řadu atraktivních změn. Festival se ještě více zaměřil na využití moderních multimediálních technologií a nabídl divákům komfort v podobě pravidelně se opakujících večerních zážitkových okruhů audiovizuálních představení.

Zážitkový okruh audiovizuálních představení odstartoval v pátek 8. září od 20:30 hod. laserovým mappingem „Hallelujah“ na motivy slavné stejnojmenné skladby Leonarda Cohena na Černou věž. Zhruba ve stejném čase odstartovaly i další expozice. Jednotlivá představení na všech lokacích se v pravidelných intervalech opakovala. Diváci si tak mohli sami naplánovat a v klidu projít jednotlivé expozice. Koncept a program 6. ročníku festivalu organizátoři sestavili tak, aby dali prostor nejen atraktivním audiovizuálním technologiím, ale také zajímavým uměleckým vystoupením. Součástí expozice Strom fantazie tak byla např. akrobatická vystoupení a součásti expozice Vivat musica v panské ulici byli českobudějovičtí umělci hrající na nejrůznější typy hudebních nástrojů a špičkoví místní zpěváci.

JS080878JS080819JS080620JS080612JS080590JS080587JS080525JS080453JS080440JS090731JS090722JS090683JS090667JS090639JS090613JS090587JS090517JS090487JS090437JS090287JS091065JS091047JS091041JS091004JS090993JS090967JS090894JS090807

 

Milovníci multimediálních technologií i kvalitního umění měli z čeho vybírat. Nechybělo několik obdob oblíbeného video mappingu – 3D video mapping, face mapping či laser mapping, dále pak projekce do velkoplošné vodní stěny, interaktivní laserová harfa, laserové animace nebo speciální multimediální Strom fantazie, který kombinoval několik technologií současně.

Sobotní program odstartovala od 19. hod. DJ Lucca tematickým warm upem na náplavce u Dlouhého mostu, Na zahřívací hudební sety dýdžejky navázal multimediální koncert Vivaldianno Město zrcadel, který byl úchvatnou poctou slavnému italskému skladateli Antoniu Vivaldimu. Tuto část programu završil několikaminutový výpravný ohňostroj. Poté se diváci mohli znovu přesunout do centra města na jednotlivá zážitková představení, nebo do partnerských hudebních klubů, kde probíhal doprovodný tematický program.

Součástí sobotního programu bylo tradiční a v pořadí již šesté Setkání dětí z jihočeských dětských domovů, které tentokrát proběhlo ve Sportovně relaxačním areálu v Hluboké nad Vltavou, kde byl pro děti připraven bohatý sportovně zábavný program. Nechyběla také návštěva zoo Hluboká, kterou všichni děti s nadšením uvítaly.

Stejně jako v předchozích letech i letos byla součástí festivalu charitativní činnost v podobě Oranžového kola Nadace ČEZ. Díky tomuto již tradičnímu projektu generálního partnera festivalu SKUPINY ČEZ se podařilo získat více než 101 tisíc korun na podporu malých českobudějovických hokejistů a výtvarníků. Hosté festivalu navíc překonali rekord, když se jich na „oranžových kolech“ za čtyři hodiny vystřídalo přes 450. Oranžová, i když ve skutečnosti černá kola, umístěná na hlavním budějovickém náměstí se prakticky nezastavila. Festival Vltava žije přilákal do centra krajského města desítky tisíc lidí. Na to, aby mohli minutou šlapání pomoci dvěma neziskovým organizacím, stáli lidé od šesté večer i dlouhé fronty.

„Do půl jedenácté večer se do oranžového kola zapojilo 452 lidí, což je náš letošní český rekord. Mám obrovskou radost, že tolika lidem není lhostejné jejich okolí a věřím, že ještě více si stáhlo naši aplikaci EPP,“ hodnotil mimořádný nápor na Oranžové kolo Nadace ČEZ člen její správní rady František Lust. Díky tomu přibývaly peníze na virtuálních účtech obou organizací mimořádně rychle. Čtyři hodiny po startu byly obě bohatší o více než 50 tisíc korun. „Peníze použijeme na výtvarné potřeby. Kromě dětí a dospělých pomáháme i znevýhodněným lidem, kterým výtvarné aktivity moc prospívají, a myslím, že i za ně musím všem moc poděkovat,“ řekla za spolek Tvor Marie Ondřichová. Ještě o tisíc korun víc získali malí hokejisté. „Máme program pro handicapované, kdy ukazujeme, že hokej je opravdu pro všechny. Takže peníze použijeme na ledy a trenéry,“ vysvětlil za organizaci HC Lvi 2009 bývalý československý hokejový reprezentant Jaroslav Pouzar.

Změnu konceptu festivalu Vltava žije i jeho program diváci oceňují velmi pozitivně. „Bylo to naprosto fantastické! Čekala jsem všechno možné, ale takhle úžasný koncert jsem. Opravdu nečekala …! Užila jsem si to na maximum a moc děkuji!,“ hodnotí multimediální koncert Vivaldianno jedna ze spokojených divaček na oficiálním FB kanálu festivalu. „Upřímně. Nádhera. Děkuji celému týmu za krásný zážitek,“ dodává Marie Ticháková, další ze spokojených návštěvníků.

Organizátoři z produkční agentury Art4promotion děkují všem partnerům festivalu v čele s generálním partnerem Skupinou ČEZ, Děkujeme za podporu Jihočeskému kraji, statutárnímu městu České Budějovice, hlavním partnerům: Komerční bance, spol. KOH-I-NOOR HARDTMUTH, spol. Galileo Production, spol. Kofola, Povodí Vltavy, Akupi, PCO – hlídací služba, TOI TOI a všem dalším reklamním a mediálním partnerům. Především díky podpoře partnerů festival Vltava žije nabízí každý rok spoustu novinek a jen pro všechny zdarma.