LETOŠNÍ ROČNÍK FESTIVALU NEJEN V SRDCI ČESKÝCH BUDĚJOVIC

Aktuality z 18.8.2018

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Agentura Art4promotion připravila již 7. ročník audiovizuálního festivalu VLTAVA ŽIJE, který proběhne ve čtvrtek 27.  a pátek 28. září od 20 hodin v Českých Budějovicích. VLTAVA ŽIJE letos poprvé nabídne tématická audiovizuální představení nejen v centru jihočeské metropole, ale i mimo ní. Návštěvníci si tak budou moci po oba večery 27. a 28. září užít řadu audiovizuálních představení, která se budou v pravidelných intervalech opakovat. Tématem, které rozzáří 7. ročník festivalu, je číslo STO. Inspirací letošních oslav je nadcházející výroční naší republiky.

České Budějovice mají jedinečné náměstí, které je samo o sobě již svou rozlohou spojené s číslovkou 100. Letos se tak náměstí Přemysla Otakara II. stane dějištěm hlavního programu festivalu. Návštěvníci se mohou těšit na premiéru multimediální show „Má Vlast„, která se tak symbolicky odehraje ve vnitřním prostoru náměstí na rozloze 100 x 100 m. Zhruba hodinová show postupně rozehraje 4 projekční věže a odvypráví v obrazech příběh inspirovaný stým výročím Československa. V show nebudou chybět originální scénické prvky, živé obrazy i náročná akrobatická vystoupení.

Celou show chceme probudit národní hrdost, abychom si uvědomili, v jaké krásné zemi žijeme, a to, že není samozřejmostí, a je potřeba ji chránit. Nechceme dogmaticky mapovat historii. Chceme v lidech probudit emoci, která je spojena s naší krásnou vlastí. “ upřesnil Rudolf Střítecký, režisér multimediální show.

Festival bude probíhat i na dalších místech. V letním kině Háječek diváci uvidí premiéru dokumentární vzpomínky „MěSTO České Budějovice“, která vznikla speciálně pro tuto příležitost, a která oživí momentky z uplynulých 100 let života v Č. Budějovicích. Dvůr pivovaru Samson rozzáří videomappingová projekce s názvem „STO“, v areálu Čevak ožije díky laserovému mappingu Vodárenská věž a panoramatickou projekcí „STOletí po kapkách“ vodojem. Voda hraje hlavní roli v expozici v parku u informačního centra JE Temelín, kde návštěvníky čeká  holografická projekce do vodní stěny s názvem „STOpy“.

Všechna audiovizuální představení se budou po oba večery v pravidelných intervalech opakovat. Začátky multimediální show Má Vlast jsou ve 20:30hod a ve 22:30hod. Vstup na festival je jako každý rok zdarma!

Generální partner festivalu: skupina ČEZ. Produkce: art4promotion